Amaneti (2014) - Watch Online. Directed by Namik Ajazi

Genres Drama    
Director    
Writers Ruzhdi Pulaha (writer)
Cast                                        
Country Albania, Italy
Language Albanian, Italian
Plot ... search for Amaneti on IMDb

Streaming resources for this Namik Ajazi Drama Movie

 • Download Amaneti (2014) | Download Film Bioskop Indonesia

  Download Amaneti (2014) Run time: 90 min Rating: 8.3 Genres: Drama Director: Namik Ajazi Stars: Eva Alikaj, Sokol Angjeli, Shyqyri CaushajStorylineDetailsDetails:Release Date: 21 March 2014 (Albania)B

  http://bioskopxxi.com/download-amaneti-2014/

 • Watch Amaneti (2014) Online for Free - Amaneti (2014) Download

  Released : 2014 Genres : Drama Director : Namik Ajazi Stars/Cast : Amos Zaharia, Alfred Trebicka, Eva Alikaj, Adele Gjoka, Muzafer Zifla, Violeta Trebicka, Sulejman Dibra, Sokol Angjeli, Shyqyri Caushaj, Sadush Ylli

  http://www.watchonlinefilm.com/drama/amaneti-2014

 • Amaneti (2014) - IMDb

  Directed by Namik Ajazi. With Amos Zaharia, Muzafer Zifla, Eva Alikaj, Alfred Trebicka.

  http://www.imdb.com/title/tt2988978/

 • Amaneti (2014) - IMDb

  Directed by Namik Ajazi. With Amos Zaharia, Muzafer Zifla, Eva Alikaj. Visit IMDb for Photos, Showtimes, Cast, Crew, Reviews, Plot Summary, Comments, Discussions, Taglines, Trailers, Posters, Fan Sites

  http://www.imdb.com/title/tt2988978/combined

 • Watch Amaneti 2014 online - MediaBang

  The November Man 27 Aug 2014; Amaneti Votes: 0. Genres: Drama IMDB: 8.3 Runtime: 90 min Director: Namik Ajazi Actors: Amos Zaharia, Muzafer Zifla, Eva Alikaj, Alfred Trebicka Released: 21 Mar 2014. Tweet; Show More Actors Actors. Amos ...

  http://www.mediabang.org/watch-518366-amaneti

 • Watch Amaneti (2014) Movie Online for Free - Amaneti (2014 ...

  Amaneti (2014) Movie Streaming - Watch Amaneti (2014) Online for Free - Download Amaneti (2014 ... Posted in Drama. This film which was released in 2014 was directed by Namik Ajazi. Full cast of the movie; Eva Alikaj (Lida), Sokol Angjeli (Prof...

  http://www.watchmoviee.net/free-online-movies/watch-amaneti-2014-online-free

 • en.ofdb.de

  en.ofdb.de

  http://en.ofdb.de/film/257256,Amaneti

 • Ver Pelicula Amaneti - Amaneti Online | Tera Peliculas

  Amaneti (Amaneti ) Año:2014 Duracion:90 min Director:Namik Ajazi Guion:Ruzhdi Pulaha Actores:Amos Zaharia, Muzafer Zifla, Eva Alikaj, Sinopsis: [ / param2 ]\n\n

  http://amaneti.terapeliculas.org/pelicula/NNwPuuPlu.html

 • Amaneti (2013) - 豆瓣电影

  Amaneti电影简介和剧情介绍,Amaneti ... Namik Ajazi; 我来说两句 ... MWFF 2014 Feature Films (Faeiou)

  http://movie.douban.com/subject/24859468/

 • Shqiptarja.com - “Amaneti” një film për luftën e ...

  Regjisori Namik Ajazi dhe aktorët Eva Alikaj, Amos Zaharija, Myzafer Zifla, Guljem Radoja, etj, kanë realizur tashmë në disa sheshxhirime skenat e filmit "Amaneti", premiera e të cilit pritet në fund të këtij viti ... Nr.216 14/09/2014 . Viti IV Nr. 34 14/09/2014 ...

  http://www.shqiptarja.com/news.php?IDNotizia=149504&NomeCategoria=kultura&Titolo=amaneti-nje-film-per-luften-e-klasave-brenda-partise&IDCategoria=2730

 • ‘Amaneti’, një film politik për shqiptarët | GAZETA MAPO

  Nga Aida Tuci {01/04/2014} Ishte viti 1982, ... Për “syrin dhe veshin e Partisë”, është dhe filmi “Amaneti” i regjisorit Namik Ajazi, që sapo është shfaqur në kinematë e kryeqytetit. Me skenar të Ruzhdi Pulahës, “Amaneti” rrëfen historinë e Mentor Hasës ...

  http://mapo.al/2014/04/amaneti-nje-film-politik-per-shqiptaret/

 • Filmi i parë i Namik Ajazit “Amaneti” | ABC News

  Filmi i parë i Namik Ajazit “Amaneti ... Regjisorit Namik Ajazi iu desh të priste tre vite për të filluar nga puna për filmin e parë artistik me metrazh të gjatë. ... © 2014 ABC News. Të gjitha të drejtat të rezervuara.

  http://www.abcnews.al/lajme/kulture/4/28374

 • “Amaneti” i Ajazit kthen në kinema Eva Alikajn | Gazeta ...

  Siç tregon regjisori i filmit Namik Ajazi, për shkak të problemeve ekonomike, ... 1 Koment per ““Amaneti” i Ajazit kthen në kinema Eva Alikajn ... 8 Tet 2014/Nuk ka Komente/me shume ...

  http://www.panorama.com.al/2013/02/20/amaneti-i-ajazit-kthen-ne-kinema-eva-alikajn/

 • “Amaneti”, filmi që kthen historitë para viteve '90 ...

  “Amaneti”, filmi që kthen historitë para viteve '90, ... Regjisori Namik Ajazi dhe aktorët Eva Alikaj, Amos Zaharija, Myzafer Zifla, Guljem Radoja, etj, ... Titujt kryesore te gazetave 9 Tetor 2014. Analize

  http://www.ikub.al/LAJME_GOSSIP_CATEGORY/1303280114/Article-Amaneti-filmi-qe-kthen-historite-para-viteve-90.aspx

Those are web search results for "Amaneti 2014" and may change in time. We are not affiliate with any of these websites. If some of the links harm copyright laws please see our DMCA and Copyright page.

Other movies you might find interesting

 • Afti i nyhta menei (2000)

  Stella is a beautiful young girl who dreams of becoming one day a famous singer. Her boyfriend Andreas leads a quiet life working at his small store, and doesn't approve Stella's quest for fame. When she decides to leave Athens for a singing job offe...

  Actors: Nikos Kouris   Athina Maximou   Zoe Nalbanti
  Directors: Nikos Panayotopoulos
  Writers: Thanos Alexandris   Thanos Alexandris   Nikos Panayotopoulos

 • Jeta në duart e tjetrit (1990)

   

  Actors: Bujar Asqeriu   Kristaq Skrami   Eva Alikaj
  Directors: Albert Xholi
  Writers: Lliko Nano

 • Jinx in a Jiffy (2009)

  Based on actual events that occurred in Albania in the summer of 2007. After a young man sets himself on fire near the main square of the capital, a fierce competition between journalists begins in pursuit of the footage captured by passerby on a mob...

  Actors: Bekim Guri   Emiljo Leka   Neritan Liçaj
  Directors: Gentian Koçi
  Writers: Gentian Koçi   Bora Ylli

 • Leksioni (2011)

   

  Actors: Arber Islami   Alfred Trebicka
  Directors: Gjergj Kalaja
   

 • My Northern Western (1995)

   

  Actors: Matthias Gralla   Alfred Trebicka   Felicity Peake
  Directors: Till Franzen
  Writers: Till Franzen   Kimmo Kangasniemi