Binarët (1987) - Watch Online. Directed by Muharrem Fejzo

Genres Drama    
Director    
Writers Muharrem Fejzo
Enver Kushi
Cast                        
Country Albania
Language Albanian
Runtime 74 min
Plot ... search for Binarët on IMDb

Streaming resources for this Muharrem Fejzo Drama Movie

 • Binarët (1987), a film by Muharrem Fejzo -Theiapolis

  Starring Gëzim Kamja, Bujar Lako, Rajmonda Bullku, Reshat Arbana, Mirush Kabashi and Timoleo Flloko, «Binarët» is 1987 Drama film directed by Muharrem Fejzo, and written by Muharrem Fejzo and Enver Kushi.

  http://cinema.theiapolis.com/movie-1263/binaret/

 • Binarët (1987) - IMDb

  Directed by Muharrem Fejzo. With Reshat Arbana, Rajmonda Bullku, Timo Flloko, Mirush Kabashi.

  http://www.imdb.com/title/tt0297790/

 • Binarët (film) - Wikipedia

  Filmi "Binarët" prodhim i vitit 1987 . Regjia: Muharrem Fejzo , Skenari: Enver Kushi , M. Fejzo, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Maksim Shehu .

  http://sq.wikipedia.org/wiki/Binar%C3%ABt_(film)

 • Binaret | Flickr - Photo Sharing!

  BINARET Muharrem Fejzo (1987) Asimi, një nga djemtë e një trenisti të vjetër, ka marrë rrugë të keqe: nuk i pëlqen puna dhe nuk është i lumtur me vendin modest që ka zënë në jetë. I vëllai, Kujtimi, është një punëtor i thjeshtë. Filmi arrin kulmin e tij në ...

  https://www.flickr.com/photos/shqip/1931610230/

 • BINARET filma shqip - YouTube

  Filmi "Binarët" prodhim i vitit 1987. Regjia: Muharrem Fejzo, Skenari: Enver Kushi, M. Fejzo, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Maksim Shehu. Përmbajtja e filmit Asimi një nga djemtë e një trenisti të vjetër ka marrë rrugë të keqe: nuk i pëlqen puna dhe nuk është i ...

  http://www.youtube.com/watch?v=zTDzyc7tDdw

 • FILMI "BINARET" NGA AKTORET SHQIPTARE - YouTube

  Aktoret Shqiptare ne kete faqe do te gjeni gjitcka per Filmin dhe Aktoret Shqiptare http://www.facebook.com/pages/Aktoret... Filmi "Binarët" prodhim i vitit 1987. Regjia: Muharrem Fejzo, Skenari: Enver Kushi, M. Fejzo, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Maksim Shehu. Përmbajtja e ...

  http://www.youtube.com/watch?v=DG8vu5XDlEU

 • BINARET - Film / Movie - CITWF

  BINARET RAILS, THE: Main ... Main Director: MUHARREM FEJZO: Year: 1987: Length: 74 Minutes: Countries: Albania: Genre: Series: Actors: RESHAT ARBANA RAJMONDA BULKU TIMO FLLOKO MIRUSH KABASHI GEZIM KAMJA BUJAR LAKO: Directors: MUHARREM FEJZO: Director Of Photography: BASHKIM ASLLANI: Composer ...

  http://www.citwf.com/film37602.htm

 • FILMI "BINARET" NGA AKTORET SHQIPTARE | Free Video2MP3 ...

  FILMI "BINARET" NGA AKTORET SHQIPTARE. Posted on 4th Oct @ 07:26 39,517 0 Download. ... Filmi "Binarët" prodhim i vitit 1987. Regjia: Muharrem Fejzo, Skenari: Enver Kushi, M. Fejzo, Producent: Shqipëria e re , Muzika: Maksim Shehu.

  http://www.youtubeconverter.co/video/DG8vu5XDlEU/index.php

 • Binarët (1987) - 豆瓣电影

  Binarët (1987) 导演: Muharrem Fejzo 编剧: Muharrem Fejzo 类型: ...

  http://movie.douban.com/subject/5131649/

 • Binarët (1987) - Sinemalar.com

  ... 1987 - Arnavutluk. ... Mirush Kabashi, Gëzim Kamja. Senaryo : Muharrem Fejzo, Enver Kushi. Yapımcı : - Favori : 1 kullanıcının favori filmi . Tweet. ... "Binarët" Filminin Oyuncular ...

  http://www.sinemalar.com/film/217978/binart

 • Filma Shqip: BINARËT

  Muharrem Fejzo (1987) Asimi, një nga djemtë e një trenisti të vjetër, ka marrë rrugë të keqe: nuk i pëlqen puna dhe nuk është i lumtur me vendin modest që ka zënë në jetë.

  http://albfilm.blogspot.com/2009/06/binaret.html

 • Binarët (1987) - Filmweb

  Binarët (1987) http://www.filmweb.pl/film/Binar%C3%ABt-1987-352960/userRecommends. 1 godz. 14 min ... gatunek: Dramat; produkcja: Albania; reżyseria: Muharrem Fejzo; scenariusz: Muharrem Fejzo; Enver Kushi; http://2.fwcdn.pl/gf/beta/ic/plugs/v01/fNoImg140.jpg. Dodaj plakat klikając tutaj ...

  http://www.filmweb.pl/film/Binar%C3%ABt-1987-352960

 • Binaret | Shqiperia Online

  Viti 1987 Skenari: Enver Kushi M. Fejzo Regjia: Muharrem Fejzo Aktore: Reshat Arbana Bujar Lako Timo Flloko Rajomnda Bulku etj. Asimi nje nga djemte e nje trenisti te vjeter ka marre rruge te keqe: nuk i pelqen puna dhe nuk eshte i lumtur me vendin modest qe ka zene ne jete.

  http://www.shqiperiaonline.tv/filma-shqip/binaret/

 • Filma Shqiptare - Binaret - Shqiperia, Albania. Lajme ...

  Filmi: Binarët Viti 1987, English: The railway bed Skenari: Enver Kushi M. Fejzo Regjia: Muharrem Fejzo Aktore: Reshat Arbana Bujar Lako Timo Flloko Rajomnda Bulku etj.

  http://www.shqiperia.com/shqip/filma/filmi/212/titulli/Binaret

Those are web search results for "Binarët 1987" and may change in time. We are not affiliate with any of these websites. If some of the links harm copyright laws please see our DMCA and Copyright page.

Other movies you might find interesting

 • Dora e ngrohtë (1983)

   

  Actors: Reshat Arbana   Vangjush Furxhi   Artur Gorishti
  Directors: Kujtim Çashku
  Writers: Neshat Tozaj

 • Fijet që priten (1976)

   

  Actors: Kadri Roshi   Roza Anagnosti   Astrit Çerma
  Directors: Muharrem Fejzo
  Writers: Neshat Tozaj

 • Fundi i një gjakmarrjeje (1983)

   

  Actors: Reshat Arbana   Elez Kadrija   Ndrek Luca
  Directors: Rikard Ljarja
   

 • Gabimi (1986)

   

  Actors: Ergin Kuke   Bujar Lako   Genti Mehmeti
  Directors: Drita Koçi-Thana
  Writers: Kiço Blushi

 • Gjallë (2009)

  In a country where tradition is constantly at war with modernity, Koll is a college student set on enjoying his youth to the fullest. When his father dies and he is forced to assume responsibility for an ancient crime, Koll is thrust into the gruesom...

  Actors: Nik Xhelilaj   Xhevdet Ferri   Bruno Shllaku
  Directors: Artan Minarolli
  Writers: Artan Minarolli